Kuidas alustada?

175202_10201272630478134_97597181_oKendoga alustamine on lihtne. Praktika on näidanud, et kõige raskem kendoga alustamise juures on treeninguaegade ja koha sobitamine päevakavasse. Regulaarsed treeningud toimuvad peamiselt Tallinnas ja Tartus.

Kendotreeningud on alati avatud lihtsalt tutvumiseks / pealtvaatamiseks. Vaatamata kõvale kisale, on kendokad ikka sõbralikud. Kes aga on kohe kaasalöömiseks valmis, võtku kaasa sobilik riietus. Tekkinud küsimustele saab vastused kohapeal. Kui peaks selguma, et ei meeldi – no mis seal’s ikka.

Kõige efektiivem viis kendoga alustada on teha seda treeninglaagreis, mida Eestis korraldatakse tavaliselt kaks korda aastas: okt-nov ja märts-apr. Laagris on kohal rohkem harrastajaid, kogenud õpetaja ja eraldi sissejuhatusprogramm vastalustanutele.

Esmane varustus algajale koosneb kergest sportlikust riietusest nagu t-särk ja spordipüksid (võivad olla lühikesed). Jalanõusid ei kasutata. Hea oleks omada isiklikku šinaid, soovitavalt juba teisel korral. Reeglina peale  3-4 kuud harjutamist on algaja valmis läbima esimese vööeksami (6.kyu) ja selga panema gi ning hakama. Sel ajal võiks endale hankida ka kaitsevarustuse (bogu), et päris kendokaks saada.

Harrastajate hulgas on ka välismaalasi, seega Eesti keele oskamine ei ole hädavajalik. Kasutatav terminoloogia on peamiselt jaapanikeelne ja treeningu läbiviija suudab üldjuhul selgitused ka inglise ja/või vene keeles edasi anda. Keelelise kontakti puudumisel kasutame ilmekat kehakeelt 🙂 .

Lisalugemist ja -vaatamist:

  • Vaadata (sisselülitatud heliga) kendo võistluste ja treeningute/seminaride videosid Youtube lehel; otsing “kendo” peaks andma piisavalt vasteid.
  • Tutvuda meie lehel infoga kendo etiketi, varustuse ja korduma kippuvate küsimuste kohta. Selleks vaata “Kendo info”

Back to Top